sobota, 20 października 2012

Saturday Come Slow

Lazy Saturday. Massive Attack in speakers. It's so beautiful outside, sun is shining and it's pretty worm. Everything is fucking inspiring and so freshly stale. After my last inspiration attack associated with the preparation for Fashion Week my room looks like a ruin. Clothes everywhere, pieces of fabrics, bags, shoes and lot of chains. Fashion Week fever has just begun for good. I must tidy all the mess around me, because it's going to run out of space here. Just to be sure, I have a really big room, so it's not as easy as it seems.

Yesterday after school I met with my beloved photographer Blanka Jarosz. At the beginning it would be the usual friendly meeting but we decided to make some pics for lookbook. The weather was awesome, atmosphere also so I'm really happy. Anyway Blanka is my the biggest love and I adore working with her. So check out the results of our collaboration. Enjoy! :)

_____________________________________________________________________________________________________

 Leniwa sobota. Massive Attack w głośnikach. Jest pięknie za oknem, słońce świeci, jest w marę ciepło. Wszystko jest cholernie inspirujące i takie świeżo nieświeże. Po moim ostatnim ataku natchnienia, związanego z przygotowaniami do fashion weeka mój pokój wygląda jak istna ruina. Wszędzie ciuchy, skrawki materiałów, torby, buty i przeróżne łańcuchy. Fashion weekowa gorączka się zaczęła i to na dobre. Muszę się zabrać za jego ogarnianie, bo powoli zaczyna mi brakować miejsca. Żeby nie było, to pokój mam dość duży, wiec sprawa jest poważniejsza niż się wydaje.

Wczoraj po szkole spotkałem się z moją ukochaną fotograf Blanką Jarosz. Na początku miało to być zwykłe, luźne spotkanie towarzyskie, ale stwierdziliśmy że trochę pofocimy i zrobimy foty na lookbooka. Pogoda była cudna, atmosfera również więc jestem mega zadowolony. Zresztą Blanka to moja ogromna miłość i z nią zawsze wspaniale mi się współpracuje. Zapraszam więc do podziwiania efektów tej niesamowitej kolaboracji :)

Me with my love - Blanka <3 td="td">

7 komentarzy: